+48 95 763 92 35

PL | EN | DE
2021-05-16

Zastosowanie kabiny śrutowniczej


Zastosowanie kabiny śrutowniczej

Kabina śrutownicza służy do pneumatycznego oczyszczenia powierzchni metalowych i konstrukcji spawanych metodą strumieniowo-ścierną. Czyszczenie to odbywa się na zasadzie wyrzucenia śrutu pod dużym ciśnieniem, który bardzo precyzyjnie i dokładnie oczyszcza obrabiane powierzchnie metalowych elementów. Dzięki takim urządzeniom dbamy o środowiko i warunki pracy naszych pracowników, gdyż opad śrutu na podłogę kabiny jest zgarniany i bezpośrednio trafia do dołka zsypowego. Następnie z dołka zasypowego zbierany jest przez podnośnik kubełkowy i trafia do separatora ścierniwa, gdzie jest oczyszczany i separowany z zanieczyszczeń. Gotowy śrut trafia ponownie do zbiornika zasobowego, a następnie zasypuje się nim oczyszczarkę pneumatyczną. Najczęściej wykorzystywana jest do usuwania rdzy, zadziorów, zużytych powłok lakierniczych.

Zastosowanie kabiny śrutowniczej w różnych branżach przemysłowych jest bardzo duże, ale najbardziej używa się ich m.in. w kolejnictwie, gazownictwie, mechanice czy w odlewnictwie. Dzięki takim urządzeniom mamy duże możliwości oczyszczania dość sporych powierzchni przedmiotu np. odlewów mosiężnych. Uniwersalność tego typu urządzeń wynika również z dostępu do różnych typów śrutownic, gdyż wyróżniamy cztery typy:

Wybór odpowieniej kabiny śrutowniczej ma duży wpływ na jakość oczyszczanej powierzchni metalu, ponieważ to tylko wstępny etap dalszej obróbki danego metalu. Źle przygotowana (oczyszczona) powierzchnia przedmiotu w dalszej obróbce może przynieść zakładowi większe straty niż korzyści. Dlatego nasza firma również korzysta z wysokiej jakości kabiny śrutowniczej KL-1-3P/PZ firmy Serwis-Tech Arkadiusz Musielak i Grzegorz Koprucki s.c. Nasza kabina jest energooszczędna, przyjazna środowisku i zmniejsza koszty pracy, które przekładają się na cenę końcową produktu.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą malowania proszkowego na naszej stronie w zakładce - oferta, a więcej informacji udzielimy pod numerem telefonu +48 95 763 92 35 oraz w siedzibie naszej firmy w Błotnicy 1, woj lubuskie.

Polecamy nasze usługi obróbki strumieniowo-ściernej.

«powrót