+48 95 763 92 35

PL | EN | DE

malowanie proszkowe

Nasz zakład produkcyjny sukcesywnie poszerza swoje usługi. Uruchomiliśmy nową gałąź produkcyjną - lakiernię. Lakiernia działa na terenie naszego zakładu. Stawiamy na usługi wysokiej jakości, dlatego do pracy zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt. Naszymi narzędziami pracy są:

Piec lakierniczy przeznaczony jest do stapiania i utwardzania powłok malarskich w temperaturze do 220 stopni. Składa się z:

Praca pieca polega na dostarczeniu odpowiedniej temperatury, która pozwala na zachodzenie procesu wygrzewania malowanych elementów.

Kabina lakiernicza przeznaczona jest do malowania farbami proszkowymi przedmiotów metalowych. Składa się z:

Kabina lakiernicza służy do prac malarskich. Malować możemy małe i duże przedmioty, co jest atutem tego urządzenia.

Aplikator proszkowy OptiFlex 2 jest to urządzenie służące do elektrostatycznego nanoszenia farb proszkowych. Współgra z urządzeniami, które wyposażone są w zbiornik proszkowy. Aplikator reguluje grubość nakładania farby optymalizując jej zużycie, a jednocześnie dając wysoką jakość pomalowanej powierzchni przedmiotu. Dzięki aplikatorowi można pomalować trudnodostępne miejsca.

Drugi aplikator to pistolet proszkowy NORDSON ENCORE HD. System ENCORE HD to czwartej generacji urządzenie z wykorzystaniem innowacyjnej technologii HDLV. Tradycyjna metoda opiera się na fluidyzacji proszku i zasysaniu go do układu, wykorzystując zwężkę Venturiego, co wymaga dużej ilości sprężonego powietrza.

Dzięki zastosowanej tutaj technologii High Density Low Velocity (HDLV) mamy możliwość aplikować proszek o dużej gęstości z niską prędkością i przez to eliminujemy wiele wad tradycyjnej metody. Uzyskujemy optymalną jakość powłoki.

Pistolet proszkowy NORDSON ENCORE HD - zalety technologii:

Myjka chemiczna - fosforanowane mogą być takie materiały, jak: stal, aluminium, ocynk. Proces ten podnosi odporność antykorozyjną, zapewnia przyczepność przed procesami malowania, klejenia, wulkanizacji, itp.

Śrutowanie to proces oczyszczania powierzchni metalowych z rdzy, zendry, lakierów i farb. Przygotowuje powierzchnie pod malowanie zapewniając tym samym większą trwałość. Śrutowanie jest powszechnie stosowane w przemyśle metalowym, włącznie z samolotowym, samochodowym, konstrukcyjnym, odlewniczym, budowy statków, kolejowym i wielu innych.

Stosowane są dwie technologie: śrutowanie wirnikowe i pneumatyczne. Przygotowywanie powierzchni za pomocą urządzeń do śrutowania polega na kierowaniu na powierzchnie strumienia materiału ściernego (tzn. kulek szklanych, korundu, żwirku stalowego itp.) pod dużym ciśnieniem w celu wygładzania chropowatych powierzchni, chropowacenia gładkich powierzchni lub oczyszczania powierzchni z takich zanieczyszczeń jak farba lub rdza.

Wszystkie te urządzenia niezbędne są do kompleksowego przeprowadzenia procesów lakierowania i malowania. Posiadają wszystkie niezbędne atesty i normy. Nasi pracownicy dbają o każdy szczegół produktu, jaki wychodzi z naszego zakładu. Służymy pomocą i doradztwem w zakresie malowania proszkowego i lakierowania metali. Wierzymy, iż nasza praca przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym.