+48 95 763 92 35

PL | EN | DE
2021-04-22

Pomiary z użyciem ramienia pomiarowego


Pomiary z użyciem ramienia pomiarowego

Ramię pomiarowe to przenośne urządzenia pozwalające na wykonywanie pomiarów bezpośrednio w procesie produkcyjnym. Wykorzystywane jest do mierzenia elementów zarówno o małych gabarytach, jak i tych elementów dużo większych. Pomiary takim ramieniem mają najważniejsze zalety:

Pomiary z użyciem ramienia pomiarowego wykonuje się w celu:

Praca takim narzędziem pomiarowym pozwala na wydajne sprawdzanie parametrów na linii produkcyjnej i na samej maszynie. Ponadto z coraz większym powodzeniem zastępują współrzędnościowe maszyny pomiarowe, głównie w przypadku obiektów wielkogabarytowych, np. samochodów czy elementów elektrowni wiatrowych.

Dostępne ramiona pomiarowe mogą różnić się drobnymi elementami, ale zawsze budowa ramion pomiarowych jest podobna. Przede wszystkim zbudowane są z dwóch lub trzech podłużnych elementów wykonanych z aluminium bądź włókna węglowego, połączonymi przegubami, wyposażonymi w inkrementalne enkodery kątowe lub enkodery absolutne, które odpowiadają za jak najbardziej dokładne wyznaczanie położenia elementów ramienia, natomiast przeguby - za obroty tych elementów.

Nasza firma świadczy usługi pomiaru właśnie takim profesjonalnym ramieniem pomiarowym ROMER ABSOLUTE ARM RA-7325 firmy Hexagon. Na naszej stronie oferta - ramię pomiarowe - znajdą Państwo opis i zastosowanie naszego urządzenia. Zachęcamy branże przemysłowe, w tym m.in. motoryzacyjną, odlewniczą, konstrukcyjną, lotniczą, do stałej współpracy z naszą firmą w zakresie profesjonalnych pomiarów ramieniem pomiarowym.

Więcej informacji udzielimy pod numerem telefonu +48 95 763 92 35 oraz osobiście w naszej siedzibie firmy w Błotnicy 1.

Polecamy nasze usługi pomiaru.

«powrót