+48 95 763 92 35

PL | EN | DE
2021-04-13

Malowanie proszkowe metali


Malowanie proszkowe metali

Malowanie proszkowe metali wymaga zarówno doświadczenia, wiedzy, jak i profesjonalnego sprzętu. Nie wystarczy ręcznie wyczyść metal i nałożyć bezpośrednio jakąś farbę. Niestety, lakierowanie metalu to odpowiedzialny proces, który jest bardzo ważny w obróbce. Nasza firma bardzo poważnie podeszła do zagadnienia malowania proszkowego metalu, dlatego stworzyliśmy profesjonalną malarnię proszkową, która obsługuje klientów z całej Polski, jak i z zagranicy. Cieszymy się, że nasze usługi malowania proszkowego są na wysokim poziomie i możemy świadczyć je na miejscu w naszym zakładzie w Błotnicy 1.

Dlaczego w ogóle musimy lakierować metal? Dlatego, że większość powierzchni metalu jest mało odporna na działanie korozyjne i w tym celu powierzchnie przedmiotu zabezpiecza się odpowiednimi środkami. Dodatkowo powierzchnie lakierowane proszkowo są twardsze, odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym zadrapania i zarysowania. Ponadto malowanie proszkowe zapewnia metalom gładką powierzchnie, która pozbawiona jest zacieków farby, wgnieceń i defektów po wstępnej obróbce skrawaniem. Do fachowego oczyszczania powierzchni zaopatrzyliśmy się w profesjonalną śrutownię, która służy nam do pneumatycznego oczyszczenia powierzchni metalowych i konstrukcji spawanych metodą strumieniowo-ścierną. Nasza kabina śrutownicza jest energooszczędna, przyjazna środowisku i zmniejsza koszty pracy.

Do dalszego przygotowania powierzchni do lakierowania służą nam mniejsze urządzenia jak: aplikator proszkowy OptiFlex 2, aplikator pistolet proszkowy NORDSON ENCORE HD oraz myjka chemiczna, o których szerzej piszemy na naszej stronie. Oczywiście do końcowego procesu malowania proszkowego służą nam niezawodna kabina lakiernicza KL-1-3P/PZ firmy Serwis-Tech Arkadiusz Musielak i Grzegorz Koprucki s.c. oraz nieodzowny piec lakierniczy MAG-1/P firmy Serwis-Tech Arkadiusz Musielak i Grzegorz Koprucki s.c.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą malowania proszkowego na naszej stronie oraz pod numerem telefonu +48 95 763 92 35. Służymy Państwu dogodnymi terminami realizacji oraz wysoką jakością wykonania usługi. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w obróbce skrawaniem metalu.

Polecamy usługi malowania proszkowego.

«powrót