+48 95 763 92 35

PL | EN | DE

cięcie laserowe blach

Precyzyjna obróbka metali jest niezbędna, bez niej jest niemożliwe nadanie danemu elementowi odpowiedniego kształtu. Najpopularniejszą metodą, by tego dokonać jest cięcie laserem. Laser jest to urządzenie, które jest w stanie wytworzyć spójną spolaryzowaną wiązkę promieniowania elektromagnetycznego z zakresu światła widzialnego, podczerwieni lub ultrafioletowego. W maszynach do cięcia laserowego zgromadzona energia prowadzi do błyskawicznego rozgrzania i stopienia materiału, na który padnie wiązka promieniowania.

Maszyny wykorzystują również czyste gazy techniczne (tlen, azot, czy argon) aby przyspieszyć proces cięcia. Cięcie może odbywać się poprzez wypalenie, zarysowanie lub generowanie pęknięć termicznych w strukturze materiału. Cięcie laserowe odznacza się bardzo dużą szybkością oraz tym, że wycięty element nie wymaga dalszej obróbki tj. np. wygładzania krawędzi. Ważna kwestia to również brak uszkodzeń materiału czy też to, że dzięki wysokiej precyzji cięcia możliwe jest znaczne zmniejszenie powierzchni potrzebnej do wycięcia elementów, co powoduje dużą oszczędność.

W swojej ofercie posiadamy laser światłowodowy BySmart Fiber 3015, Fiber 4000 firmy Bystronic, który pozwala na szybkie wejścia w technologię cięcia.

NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ CIĘCIA

Najwyższa wydajność cięcia w ujęciu najwyższej produktywności, przy jednoczesnym zapewnieniu precyzji, jakości i dokładności w zakresie od cienkich blach do arkuszy o średniej grubości.

SZEROKI ZAKRES ZASTOSOWANIA

Szeroki zakres zastosowania, gdzie oprócz stali "czarnej", nierdzewnej i aluminium mamy również możliwość obróbki metali nieżelaznych z najwyższą jakością.

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI ORAZ INTUICYJNA KONTROLA PROCESU

Łatwość obsługi oraz intuicyjna kontrola procesu umożliwiają łatwy i szybki dostęp do technologii laserowej.

WIĘKSZY ZYSK NA POJEDYŃCZYM DETALU

Większy zysk na pojedynczym detalu możliwy jest do uzyskania przez szybką realizację procesu cięcia, sprawne programowanie oraz niskie koszty eksploatacji maszyny.

ELASTYCZNE ROZWIĄZANIA PROCESOWE

Elastyczne rozwiązania procesowe w skojarzeniu z oprogramowaniem i automatyzacją firmy Bystronic w sposób optymalny integrują maszynę BySmart Fiber z wymaganiami dzisiejszych standardów procesu obróbki blach.

DANE TECHNICZNE

Parametry nowej maszyny:

Możliwość cięcia:

JEDNOSTKA CUTCONTROL FIBER

Jednostka CutControl usprawnia proces niezawodności i nadzoruje w sposób ciągły proces cięcia przez wytapianie [N2] stali nierdzewnej i stali zwykłej. System kontroli koryguje automatycznie kluczowe parametry cięcia. Wykrywa ilość światła emitowanego przez obrabiany przedmiot, a jeśli cięcie jest słabe, reguluje prędkość podawania lub, w razie potrzeby, zatrzymuje podawanie, odtwarza pozycję cięcia i powtarza cięcie. Ponadto funkcja Cut Control umożliwia precyzyjne wykrywanie krawędzi dzięki dokładnemu wykrywaniu pozycji blachy na stole. Powtarzalna dokładność wykrywania krawędzi za pomocą kontroli cięcia wynosi średnio +/- 0,15 mm. Tę dokładność można jednak osiągnąć wtedy, gdy krawędzie arkusza blachy są w dobrym stanie, a wykryte krawędzie arkusza są prostopadłe do siebie.

Jakie są korzyści dla klientów z CutControl?

DYSZA PRZEBICIA (WPALANIA)

Przebijanie blachy odbywa się za pomocą specjalnej technologii przebicia (pulsacyjnego) - Piercing Jet. Aplikacja wymaga zasilania azotem [N2]. Piercing Jet chłodzi stronę przebicia i zapobiega przegrzewaniu i topieniu blachy, przez co otwór zachowuje minimalną średnicę.

DIODOWY WSKAŹNIK LASEROWY

Laserowy wskaźnik diodowy umożliwia precyzyjne pozycjonowanie głowicy na obrabianym materiałem.

SCANNING

"Scanning" pozwala na liniowe przetwarzanie otworów prostokątnych i kwadratowych. Oszczędność czasu na część jest nawet do 50% większa w porównaniu do cięcia z wyłączoną funkcją "Scanning".

Jaka jest korzyść klienta z zastosowania funkcji "Scanning":

Znacząca redukcja czasu obróbki części aż do 50%.