+48 95 763 92 35

PL | EN | DE
2021-10-29

Na czym polega proces cynkowania?


Na czym polega proces cynkowania?

Cynkowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony elementów metalowych przed korozją, który polega na pokryciu powierzchni przedmiotów stalowych cienką powłoką cynku. Zabieg ten wykonuje się nie tylko przed ochroną przed korozją, ale także przed korozją powodowaną działaniem powietrza i wody.

Wyróżniamy następujące rodzaje cynkowania:

Cynkowanie ma swoje plusy. Do największych plusów należy stworzenie powłoki ochronnej cynku na powierzchni metalowego elementu i zabezpieczenie go przed korozją. Tym samym wydłuża mu się przydatność użytkowania, pojawia się wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, erozję czy ścieranie. Najczęściej z czynności cynkowania korzystają takie branże jak: lotnicza, motoryzacyjna, budowlana czy rolnicza. Wytrzymałość cynkowania zależy m.in. od grubości warstwy i od warunków środowiskowych elementu.

W naszym zakładzie stosujemy cynkowanie ogniowe, które polega na zanurzeniu elementów w kąpieli z ciekłego cynku, który rozgrzany jest do temperatury 440-460°C. Cynk opływa w takiej sytuacji element i dociera do miejsc trudnodostępnych. Element cynkowany po kilku minutach wyciągany jest z kąpieli cynkowej, a powierzchnia ocynku ogniowego jest grubsza niż uzyskana za pomocą metody galwanicznej.

Zachęcamy Państwa do skutecznej i wytrzymałej metody cynkowania elementów. Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu +48 95 762 08 61.

Polecamy.

«powrót