+48 95 763 92 35

PL | EN | DE
2021-06-23

Zalety i wady cięcia laserem w naszym zakładzie


Zalety i wady cięcia laserem w naszym zakładzie

Cięcie laserem to najbardziej wydajna metoda obróbki materiału. Cieszymy się, że właśnie tą metodę możemy zaoferować naszych kontrahentom z całego kraju i z zagranicy. Nasze usługi cięcia laserem wykonujemy na miejscu w naszym zakładzie w Błotnicy 1, gdzie mamy wgląd na cały proces cięcia takich materiałów jak m.in.:

Na wyposażeniu naszego parku maszynowego mamy nowoczesny laser światłowodowy BySmart Fiber 3015, Fiber 4000 firmy Bystronic, który pozwala nam na wykonywanie innych procesów takich jak np. wypalanie, zarysowanie lub generowanie pęknięć termicznych w strukturze materiału. Dodatkowo możemy mieć wpływ na większy zysk na pojedynczym detalu poprzez sprawne programowanie oraz niskie koszty eksploatacji maszyny. Także elastyczne rozwiązania technologiczne znacznie wpływają na cały proces cięcia.

Najważniejsze zalety cięcia laserem w naszym zakładzie to:

Każda metoda ma też wady. Niestety, metoda cięcia laserem również je posiada. Do najczęstszych wad zaliczany jest koszt maszyny, która musi być obsługiwana przez przeszkoloną kadrę. Drugą wadą jest grubość materiału - im grubszy materiał, tym większe trudności. Ale i tak cięcie laserem jest najbardziej popularniejszą metodą cięcia w zakładach rzemieśliniczych. Zachęcamy do odwiedzania naszego profilu na YouTube i Fb, gdzie pokazujemy filmy z cięcia światłowodowym laserem w naszej firmie.

Więcej o usługach cięcia laserem uzyskają Państwo pod numerem +48 95 762 08 61.

Zapraszamy do stałej współpracy.

«powrót