+48 95 763 92 35

PL | EN | DE
2021-06-16

Na czym polega wykrawanie na prasach?


Na czym polega wykrawanie na prasach?

Wykrawanie na prasach to proces technologiczny polegający na wycięciu w materiale kształtu, który odzwierciedla wykrojnik. Najczęściej do wykrawania na prasach używa się blachy, która idealnie poddaje się naciskowi prasy, które standardowo mają siłę nacisku do 160 ton. Dzięki odpowiedniemu wykrojnikowi możemy uzyskać wskazany kształt o precyzyjnym wycięciu, bez skazy, postrzępionego materiału czy odkształceń. Do wykrawania używa się pras:

A jak wygląda samo wykrawanie? Dany wykrojnik podkładamy pod obrabianą powierzchnię, maszyna naciska z dużą siłą na powierzchnię blachy znajdującą się na matrycy i wycina pożądany kształt i wymiar. Cały proces odbywa się pomiędzy matrycą a wykrojnikiem, nazywanym również stemplem. Za pomocą wykrojników można także stosować inne procesy jak m.in. dziurkowanie, odcinanie i nadcinanie czy okrawanie. Wykrojnik dobiera się także pod względem grubości materiału, a najczęściej wykrawane blachy to:

W naszym zakładzie również polecamy Państwu usługi wykrawania na prasach mechanicznych i hydraulicznych do 160 T. Nasze usługi wykrawania są precezyjne, dokładne, a przede wszystkim posiadamy wieloletnie doświadczenie w obróbce materiałów. Pełna nasza oferta zarówno wykrawania na prasach, jak i obróbki plastycznej metalu znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce - oferta.

Dodatkowych informacji udzielimy również pod numerem telefonu +48 95 763 92 35 oraz osobiście w naszej fabryce w Błotnicy 1, woj. lubuskie.

Polecamy usługi wykrawania na prasach.

«powrót