+48 95 763 92 35

PL | EN | DE
2019-10-24

Procesy obróbki plastycznej metalu


Procesy obróbki plastycznej metalu

Obróbka plastyczna metalu to metoda polegająca na wywieraniu na metal i stopy nacisku przekraczającego ich granicę plastyczności. Celem tej metody jest trwała zmiana kształtu i wymiarów obrabianego przedmiotu, przy czym następuje zmiana właściwości mechanicznych obrabianego metalu. Obróbkę możemy przeprowadzić na gorąco, półgorąco i na zimno. Ze względu na odkształcenia wyróżniamy następujące procesy:

Procesy obróbki plastycznej metalu znane są od 3000 lat przed naszą erą. Wtedy też odkształcanie odbywało się jedynie poprzez kucie. Okazuje się, że obecnie kucie uważane jest za jedną z ważniejszych technologii obróbki metali np. samochód aż w 90% produkowany jest tą technologią.

Obróbka plastyczna metalu ma bardzo wiele zalet. Do najważniejszych z nich należą: oszczędność materiału, niskie koszty jednostkowe czy poprawa właściwości fizycznych i mechanicznych przerobionego materiału. Musimy wspomnieć również o nadaniu skomplikowanych kształtów, a tym samym zachowaniu ciągłości włókien. Jedyną wadą tej metody jest wysoki koszt narzędzi i maszyn.

Nasza firma poleca Państwu procesy obróbki plastycznej metalu. Dysponujemy nowoczesnymi maszynami, które stosowane są tych procesów m.in. giętarki i prasy. W zakładce oferta znajdą Państwo zakres naszych usług, które realizujemy na miejscu w naszym zakładzie, ale niektóre z nich realizujemy w kooperacji.

Więcej informacji o naszych usługach obróbki plastycznej metalu udzielimy Państwu w siedzibie naszej firmy w Błotnicy 1 oraz pod numerem telefonu +48 95 763 92 35.

Zapraszamy do współpracy z naszą firmą.

«powrót