+48 95 763 92 35

PL | EN | DE

aktualności i wydarzenia


2015-11-29

Listopadowe wydanie portalu emetale poleca


Listopadowe wydanie portalu emetale polecaListopadowe wydanie portalu emetale polecaListopadowe wydanie portalu emetale poleca
W listopadowym wydaniu portalu emetale.eu zachęcamy do przeczytania artykułu pt. "Miedź - co to za metal?", w którym opisujemy najważniejsze właściwości miedzi, zalety i wady w spawalnictwie. Wprawdzie zalet jest więcej niż wad, ale warto zaznajomić się z czerwonawym półszlachetnym met... więcej»

2015-11-20

Metoda spawania TIG


Metoda spawania TIGMetoda spawania TIGMetoda spawania TIG
W naszym zakładzie produkcyjnym wykorzystujemy metodę spawania TIG. Metoda TIG jest jedną z podstawowych metod spawania ręcznego lub półautomatycznego kontrukcji, zwłaszcza ze stali wysokostopowych lub metali niezależnych. Metoda spawania TIG jest metodą spawania elektrodą nietopliwą... więcej»

2015-11-12

Co to jest stal nierdzewna?


Co to jest stal nierdzewna? Co to jest stal nierdzewna? Co to jest stal nierdzewna?
Stal nierdzewna zwana inaczej nierdzewką, to grupa stali o wyjątkowych właściwościach fizykochemicznych. Odporna na korozję, nie rdzewieje. Efekt nierdzewności uzyskuje się poprzez wprowadzenie do stali dodatków stopowych, np. do stali chromowej nierdzewnej dodaje sie stopy chromu. Stal... więcej»