+48 95 763 92 35

PL | EN | DE

aktualności i wydarzenia


2016-04-28

Pojęcie spawarki i cyny na naszym portalu branżowym


Pojęcie spawarki i cyny na naszym portalu branżowymPojęcie spawarki i cyny na naszym portalu branżowymPojęcie spawarki i cyny na naszym portalu branżowym
Na naszym portalu o spawaniu znajdziemy artykuł adekwatny do naszego profesjonalnego zajęcia jakim jest spawanie. A opisaliśmy zalety i wady spawarki transformatorowej i inwerterowej oraz funkcję jaką spełnia to urządzenie. Zamieściliśmy również pojęcie cyny i procesu cynowania. Nie z... więcej»

2016-04-18

Na czym polega korozja metali?


Na czym polega korozja metali?Na czym polega korozja metali?Na czym polega korozja metali?
Korozja metali to proces stopniowego zniszczenia powierzchni (struktury) metalu w wyniku chemicznych reakcji ze składnikami otoczenia w jakim się znajduje. Szybkość zachodzących zmian korozji metalu zależy od czynników fizycznych lub mikrobiologicznych. Wyróżniamy dwa procesy korozji: e... więcej»

2016-04-11

Co to jest pasywacja?


Co to jest pasywacja?Co to jest pasywacja?Co to jest pasywacja?
Pasywacja to proces chemiczny lub elektrochemiczny, który powoduje przejście metalu ze stanu aktywnego w stan pasywny. Proces pasywacji polega na tym, że wierzchnia warstwa atomów ulega reakcji – tworzy się cienka warstewka związku, który dalej nie ulega już reakcji. Kiedy dochodzi do cał... więcej»