+48 95 763 92 35

PL | EN | DE
2019-09-27

Do czego służy ramię pomiarowe?


Do czego służy ramię pomiarowe?

Ciągłe dążenie do doskonalenia to domena współczesnego przemysłu. Dlatego coraz częściej poszczególne branże przmeysłowe korzystają z najnowszych technologi i maszyn, aby poprawić swoje parametry. Przemysł maszynowy, motoryzacyjny, lotniczy korzysta z dobrodziejstwa ramienia pomiarowego, które służy do:

Cechą wspólną wszystkich typów ramion pomiarowych jest dokładność, precyzja, uniwersalność. Podobnie ma się z ich budową, bowiem zbudowane są z podłużnych elementów wykonanych z aluminium bądź włókna węglowego, które połączone są przegubami wyposażonymi w inkrementalne enkodery kątowe lub enkodery absolutne.

Ramiona pomiarowe zastępują obecnie współrzędnościowe maszyny pomiarowe, które idealnie przeprowadzają pomiary gotowych już produktów. Wybierając takie pomiarowe ramię przenośne musimy zwrócić uwagę na jego łatwość i szybkość uruchomienia ramienia oraz funkcjonalność. Należy zwrócić również uwagę na stabliność urządzenia i ergonomię użytkowania.

Nasza firma poleca Państwu pomiary przenośnym ramieniem ROMER ABSOLUTE ARM RA-7325 firmy Hexagon. Ramię pomiarowe wyposażyliśmy dodatkowo w specjalistyczny stół pomiarowy marki Siegmund oraz program do wykonywania pomiarów "POLYWORKS 2018".

Więcej o naszym nowym ramieniu pomiarowym przeczytają Państwo na naszej stronie w zakładce oferta - ramię pomiarowe.

Mierzymy z wielką precyzją!

Zapraszamy.

«powrót